Уряд робить все можливе, щоб в домівках українців було тепло, — Альона Бабак

Підготовка до цьогорічного опалювального сезону, порівняно з попередніми роками йде набагато краще, адже більшість підприємств теплоенергетики вже отримали номінації на газ. Проте в деяких регіонах все ще залишаються локальні проблеми. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

«Ми вчасно вирішили проблеми із входженням в опалювальний період міст, які обслуговують державні ТЕЦ. Питання запуску опалювального сезону в Смілі має бути вирішено вже завтра. На засідання Уряду виноситься постанова щодо виділення коштів з Державного резервного фонду для фінансування заходів, що дозволять розблокувати рахунки КП «Смілакомунтеплоенерго» та отримати підприємству номінацію на газ від НАК «Нафтогаз». Частково ці заходи мають бути профінансовані з резервного фонду бюджету Черкаської області. Також завтра має бути прийнято постанову, яка дозволить вчасно запустити підприємства теплоенергетики Донецької та Луганської областей з урахуванням особливостей їх сталого технічного та економічного стану», — повідомила вона.

Залишається не вирішеною проблема теплопостачання міста Новий розділ Львівської області. Альона Бабак зазначила, що підприємство було вилучено державою з приватного сектору у 2018 році і передано в управління Національного Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

«Новороздільська ТЕЦ має економічне підґрунття для роботи — номінацію від НАК «Нафтогаз». Однак через борги по заробітній платі у 11 млн грн., підготовчі роботи до опалювального сезону призупинені. Люди відмовляються не те, що проводити гідравлічні випробування мереж, вони взагалі не хочуть виходити на роботу допоки їм не назвуть чіткого терміну погашення заборгованості.

Для старту опалювального сезону потрібно мінімум 2 млн грн – це зарплата за травень-червень. Проте, за словами мера Нового розділу, управитель ТЕЦ не йде на контакт. Тож я запропонувала керівництву АРМА знайти спільну мову з губернатором Львівської області та спільно відшукати можливості вирішення цього питання. Наприклад, через виділення коштів з резервного фонду області на поворотній основі. Потрібно, щоб люди отримати зарплату, підготували обладнання теплогенерації та тепломережу і опалювальний сезон розпочався», — наголосила вона.