В 300 сучасних НОПах вже навчається понад 120 тис українських дітей, — Зубко

Освітня послуга є однією з основних, і саме децентралізація дала можливість зробити її якісною. Ми запровадили абсолютно нові стандарти і підходи до створення у школах та дитсадках Нового Освітнього простору. При цьому, ми не втручаємося в освітній процес – це компетенція МОН, але ми сформували стандарт, який кардинально змінює шкільний простір.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» 24 січня.

Він розповів, що при створені сучасних НОПів враховуються обов’язкові 4 принципи: енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір і комфорт, інклюзія та безбар’єрність.

«У 2017 році нам вдалося створити 115 проектів з НОП, на кінець 2018 — наш результат 300 сучасних НОПів. Це яскраві сучасні заклади по всій Україні, в яких навчається понад 120 тисяч дітей. Беззаперечним лідером у розбудові НОПів є Дніпропетровська область.  Регіон задав високу планку, досягти якої мають прагнути всі. За останні 3,5 роки в області були реконструйовані, капітально відремонтовані та побудовані з нуля 53 дитячих садка. Зараз ОДА реконструює більше 30 шкіл одночасно», — розповів Геннадій Зубко.

Він наголосив, що в зоні особливої уваги Мінрегіону забезпечення безбар’єрності та принципів інклюзивності. Спільно з Фондом Петра Порошенка та Першою леді в регіонах створено інклюзивно-ресурсні центри та медіатеки для дітей з особливими потребами. Сьогодні в Україні діє 511 ІРЦ і 191 медіатека, більшість з яких було створено у 2018 році.

«Лідерство у розбудові інклюзії має Запорізька, Житомирська, Дніпропетровська, Харківська та Чернігівська області. Але ми пішли далі, минулого року розробивши нові ДБН у частині «Інклюзивності будівель і споруд» для всіх маломобільних груп населення. Ця норма забезпечить фізичну доступність до будівель та інфраструктури. Також враховано потреби людей з вадами зору і слуху, чого раніше у ДБН не було передбачено. Головна його відмінність — він стане обов’язковим, раніше ДБН носив лише рекомендаційний характер», — зазначив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua