В Україні створено понад 8 тисяч старостинських округів, — Сергій Шаршов

Станом на 30 листопада в Україні утворено 8177 старостинських округів та затверджено радами 7861 старосту. Значне розширення повноважень старост стало можливим завдяки Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост», який влітку підписав Президент України Володимир Зеленський. Про це повідомив генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій Сергій Шаршов.

«Інститут старост відіграє важливу роль у процесі реалізації реформи децентралізації. Завдяки йому вирішується декілька завдань. Перше і найголовніше те, що ми не втратили зв’язок з віддаленими від адміністративного центру тергромадами. Друге — це формування колективів жителів громад, які об’єднані спільними інтересами та баченням розвитку власного регіону. Наразі в Україні вже створено 8177 старостинських округів та затверджено радами 7861 старосту», — зазначив Сергій Шаршов

Нагадаємо, нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост». Закон розширює повноваження старост, а також врегульовує порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Запис В Україні створено понад 8 тисяч старостинських округів, — Сергій Шаршов вперше з’явився Мінрегіон.