В Україні відбувається децентралізація відповідальності, — Зубко

Децентралізація відповідальності на місцях збільшується за рахунок передачі повноважень, можливостей і фінансів на місцеве самоврядування. Зважаючи на Європейську хартію місцевого самоврядування, ми в першу чергу делегуємо ті повноваження, які дозволяють створити конкуренцію для інвестицій та іншу якість життя, яка забезпечить українців якісною освітою, медициною, адміністративними послугами, соціальним захистом. І у цьому контексті визначення пріоритетів розвитку, спрямування коштів є величезною відповідальністю для об’єднаних громад. Про це в ефірі програми «Економічний прорив» з Павлом Шереметою на радіо «НВ» зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми повинні чітко зрозуміти, що Україна знаходиться в активній стадії реформи. Сьогодні голови громад відчувають недосконалість формули розподілу освітньої субвенції. Ми про це постійно наголошуємо і наразі відпрацьовуємо це питання з МОН. Маємо констатувати, що крім базової реверсної субвенції, не можливо спрогнозувати кількість коштів громаді, яка б дозволила якісно реформувати освіту на місцевому рівні. Ми розуміємо, що це дуже непросто і вдячні головам громад за взяті на себе навантаження у цьому напрямку. Але, в черговий раз підкреслюю, кошти, які передаються на місця мають правильно контролюватись і розподілятись. Без відповідального підходу до управлінських функцій, отримати якісну освіту або медицину не можливо», — наголосив Геннадій Зубко.

«Повноваження, які передаються на місця, голови ОТГ мають розглядати як майбутні перспективи. Можливості і фінанси у громад різні, але це їхній стимул до конкуренції, планування свого розвитку і залучення інвестицій», — зазначив урядовець.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua