В Україні вже 115 шкіл впроваджують Новий Освітній Простір, — Парцхаладзе

115 шкіл в Україні вже активно впроваджують принципи Нового Освітнього Простору НОП. Лідери серед регіонів — Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Рівненська області та місто Київ.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе під час селекторної наради щодо реформування освіти в умовах децентралізації під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

«У рамках реформи освіти «Нова Українська Школа» у регіонах розпочата реалізація проекту «Новий Освітній Простір», що створює школи, в яких хочеться навчатися. Наразі вже 115 шкіл по Україні впроваджують принципи НОП. Лідерами є Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Рівненська області та Київ. Сподіваюсь, інші регіони також більш активно будуть долучатися до цієї роботи та впроваджувати освітні проекти для наших дітей», — сказав він.

Парцхаладзе підкреслив, що наразі розробляються рекомендаційні матеріали для регіонів із впровадження НОП у школах на місцях. Вони містять вимоги до енергозбереження та теплоізоляції будівель навчальних закладів, оновлення зовнішнього та внутрішнього дизайну, технічного оснащення та комп’ютерного обладнання, облаштування пришкільної території, а також умов доступності, інклюзивного навчання дітей тощо.

Мінрегіон також планує розробити типові проекти шкіл та дитячих садочків, які відповідатимуть сучасним вимогам, закладеним у принципах НОП.

Довідково:

Новий Освітній Простір (#НОП) – це спільна ініціатива Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства освіти і науки України, а також ініціативної влади на місцях, яка реалізується в рамках реформи МОН «Нова Українська Школа».

Принципи НОП:

— мотивуючий простір та креативний дизайн;

— сучасне обладнання та ПО, швидкісний інтернет та Wi-Fi;

— енергоефективна будівля школи;

— умови безбар’єрного доступу та інклюзія (медіатеки, ІРЦ).10

Джерело: www.minregion.gov.ua