В’ячеслав Негода: Діяльність громад має базуватися на стратегічному плануванні

Стратегічне планування є передумовою для будь-якої діяльності у громаді. Наразі в Україні понад 40% громад вже затвердили власні стратегії розвитку. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкриття навчальної програми «Кроки для команд з управління справами в ОМС».

«Маємо докладати зусиль для продовження реформи з децентралізації влади. Усі 1470 громад мають бути ефективними, а їх жителі — забезпечені якісними і доступними послугами. Такий результат залежить і від професійності команд, які безпосередньо працюють в громадах, зокрема, в органах місцевого самоврядування. У межах семінарів та тренінгів від Програми “U-LEAD з Європою” представники громад мають покращити власні управлінські навички, у тому числі щодо стратегічного планування та просторового розвитку. Наразі в Україні 43% громад вже затвердили власні стратегії розвитку», — зазначив В’ячеслав Негода. 

Під час навчання учасники отримають базові знання щодо стратегічного планування, управління персоналом, проходження служби в органах місцевого самоврядування, організації діловодства, забезпечення відкритості та прозорості у діяльності ОМС, а також щодо підготовки питань і рішень на розгляд ради та її органів.

Зазначимо, освітній курс організовано в межах співпраці з програмою «U-LEAD з Європою». 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначав, що за підтримки Програми U-LEAD у громадах України створено та модернізовано сотні ЦНАПів.

Довідково.

«U-LEAD з Європою» — міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма діє в Україні з 2016 року.

Запис В’ячеслав Негода: Діяльність громад має базуватися на стратегічному плануванні вперше з’явився Мінрегіон.