Василь Лозинський презентував найближчі плани Мінрегіону з розвитку енергоефективності

Мінрегіон активно працює над оновленням галузевого законодавства, спрямованого на розвиток енергоефективності. Про це зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський під час засідання третього засідання Секторальної робочої групи (СРГ) з енергоефективності громадських будівель та реформи централізованого теплопостачання.

«Мінрегіоном розроблений законопроєкт щодо комплексної термомодернізації будівель, який допоможе ще більше активізувати цей процес по Україні. Очікуємо, що незабаром Уряд схвалить документ і він буде направлений на розгляд парламенту. Водночас триває розроблення проєктів Загальнодержавної цільової програми з термомодернізації до 2030 року та Стратегії термомодернізації будівель до 2050 року, які спрямовані на впровадження Закону України “Про енергетичну ефективність”», – повідомив Василь Лозинський.

Крім того, Мінрегіон працює в напрямку цифровізації у сфері енергоефективності будівель. Зокрема, триває робота над Національною базою даних експлуатаційних та енергетичних характеристик громадських будівель, яка має бути приєднана до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. «Впровадження такої бази допоможе відстежувати стан реалізації Стратегії термомодернізації», – наголосив Перший заступник Міністра.


Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель. Також Мінрегіоном було підписано нові угоди з ЄІБ та фондом «E5P» у межах проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).

Запис Василь Лозинський презентував найближчі плани Мінрегіону з розвитку енергоефективності вперше з’явився Мінрегіон.