Дороги

У 2020 році було кардинально змінено підхід до проведення ремонту автомобільних доріг в частині збільшення відсотку капітальних ремонтів, який склав близько 93%. У 2019 році ця частка складала 70%.

Проведення саме капітального ремонту, а не поточного дає можливість відновити транспортно-експлуатаційні якості доріг і споруд, привести їх параметри та характеристики до сучасних вимог діючих правил, норм і стандартів.

У 2020 році з Державного Дорожнього фонду Житомирській області було передбачено 1 млрд. 382 млн. гривень, у тому числі  залишок субвенції 2019 року 216,5млн. грн.

Планувалося відремонтувати 26 доріг загального користування місцевого значення, 31 вулицю у населених пунктах, 3 мости і 1 шляхопровід. Усього 61 об’єкт загальною протяжністю 144 км.

За підсумками року кошти Дорожнього фонду використано у сумі 1 млрд.249 млн.грн., співфінансування місцевих бюджетів – у сумі 30 млн.грн.

Освоєння коштів у 2020 році становить – 90 %, що на 15,5 % більше показника 2019 року (74,5%).

Протягом будівельного сезону було влаштовано 141 км верхніх шарів асфальтобетонного покриття що складає 98 % від запланованих.

Відремонтовано 54 об’єкта, з яких 5 доріг місцевого значення та 22 вулиці у населених пунктах введено в експлуатацію.

 

Будівництво

В рамках реформи розвитку сільської медицини в області тривало будівництво нових сільських амбулаторій, розпочатих у 2018 році.

Завдяки співпраці з органами місцевого самоврядування в частині співфінансування цих об’єктів, було завершено будівництво 13 амбулаторій, 6 з яких введено в експлуатацію: у с. Дубрівка, с. Білилівка, с. Високе, с. Водотиї, с. Підлуби, с. Квітневе.

Також у 2020 році розпочато будівництво ще 2 амбулаторій, закуплено 123 комплекти телемедичного обладнання та 17 службових автомобілів для медичних працівників.

Усього на фінансування цих заходів було використано 106,8 млн грн, з них майже 90 млн.грн коштів субвенції та 16,8 млн грн з місцевого бюджету.

Будівельні роботи на амбулаторіях, які ще не завершені планується закінчити до кінця І півріччя поточного року.

У рамках медичної реформи в області здійснювалася реконструкція 7 приймальних відділень в опорних лікарнях госпітальних округів.

Приймальні відділення приводяться до єдиного стандарту розробленого МОЗ. Будівельні роботи на 4 об’єктах вже завершено: у Бердичеві, Новограді-Волинському, Коростишеві та Станишівці) Готуються документи для здачі об’єктів в експлуатацію. Ще 3 приймальних відділення у Житомирі, Коростені та Овручі буде завершено до кінця березня.

Усього на реконструкцію витрачено 48,5 млн.грн з державного бюджету і 9,5 млн. співфінансування з місцевого бюджету.

У минулому році будівельні роботи завершено на 22 об’єктах, які були розпочаті у 2017-2018 роках та фінансувалися за кошти державного фонду регіонального розвитку. Це школи у смт Миропіль, смт Червоне, с. Квітневе, с. Словечне, с. Андрушки, с. Високе, с.Хажин, смт Пулини, ліцей у смт Нова Борова, гімназії у с. Грозине та м.Олевськ, дитячі садочки у с. Станишівка, смт Червоне, смт Чоповичі, у смт Іршанськ, м. Житомир, спорткомплекс у м. Радомишль, стадіони у м. Житомир, та м. Чуднів, спортивний майданчик у с. Кирдани, будинок фізкультури у м.Житомир, будинок культури у м. Малин.

За підсумками 2020 року кошти державного фонду регіонального розвитку використано на 93%, які передбачалися у сумі 217,3 млн.грн. На співфінансування проектів регіонального розвитку з місцевих бюджетів передбачалися кошти у сумі 47 млн.грн. Фактично профінансовано майже 38 млн.грн. або 80%.