Відбулось перше засідання робочої групи з координації досягнення цілі Програми діяльності Уряду «Українці, що мешкають в «депресивних регіонах», мають достатні можливості для розвитку»

8 листопада відбулось перше засідання робочої групи з координації досягнення цілі 10.2 Програми діяльності Кабінету Міністрів України «Українці, що мешкають в «депресивних регіонах», мають достатні можливості для розвитку».

Під час зустрічі членами робочої групи було обговорено концепцію державної регіональної політики, питання необхідності внесення законодавчих змін, спрямованих на стимулювання розвитку регіонів, зміну підходів та критеріїв державної підтримки депресивних територій, удосконалення функціонування Державного фонду регіонального розвитку та Всеукраїнського громадського бюджету.

Крім того, обговорювалися питання забезпечення прозорості роботи конкурсних комісій з відбору проектів регіонального розвитку, забезпечення стабільності фінансування за рахунок коштів ДФРР, справедливого та неупередженого розподілу коштів державної підтримки, контролю за цільовим та ефективним використанням ресурсів державного та місцевих бюджетів.

Учасники засідання також звернули увагу на необхідність проведення просвітницької діяльності щодо принципів державної регіональної політики, роботи з населенням на локальному рівні та підвищення їх обізнаності про регіональний розвиток та залучення громадян до формування і реалізації пріоритетних регіональних проектів.

За підсумками засідання, членами робочої групи погоджено план роботи на листопад-грудень 2019 року та 2020 рік, визначено порядок  комунікації  з підготовки узгоджених рішень в рамках робочої групи.

Наступне засідання робочої групи  заплановано провести 25 листопада 2019 року, до кінця року також планується виїзне засідання у м.Батурин Чернігівської області.

Довідково

Робочу групу з координації досягнення цілі 10.2. Програми діяльності Кабінету Міністрів України «Українці, що мешкають в «депресивних регіонах», мають достатні можливості для розвитку» створено Мінрегіоном за дорученням Прем’єр-міністра України.

Основним напрямком діяльності робочої групи визначено підготовку узгоджених пропозицій щодо удосконалення законодавства у сфері регіонального розвитку з метою досягнення зазначеної цілі Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

Засідання робочої групи відбулось за участі членів Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, представників Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Асоціації міст України, експерти з питань регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» та експерти  Офісу Ради Європи в Україні, представники громадських організацій, що опікуються питаннями регіонального та місцевого розвитку.