Кабінет Міністрів України 8 квітня 2015 року запровадив Державну цільову економічну програму енергоефективності по стимулюванню населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ЖБК  до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Відповідно до Меморандуму про партнерство розроблена обласна «Програма стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження  на 2015-2018 роки», яка схвалена рішенням тридцять третьої сесії VI скликання від 10.09.2015 № 1576 (зі змінами та доповненнями) (далі – Програма).

Відповідно до Програма з обласного бюджету здійснюється відшкодування частини вартості збудованих сонячних електростанцій в таких розмірах:

« для населення до встановлення та експлуатації приватних сонячних електростанцій як альтернативного джерела електричної енергії шляхом одноразового відшкодування власних або кредитних коштів з обласного бюджету у розмірі 20% їх вартості, але не більше 50,00 тис. грн.».

За 2017-2018 роки фізичними особами встановлено 65 СЕС та отримано відшкодування з обласного бюджету 46 особами на загальну суму 2 118 096,48 грн.

Для отримання вищезазначеного відшкодування, фізичній особі необхідно  звернутися до департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації для надання необхідного пакету документів. Довідки по телефону 47-47-12