Впровадження енергоефективності дозволить зрости економіці щонайменше на 1%, — Зубко

Енергоефективність — сьогодні пріоритет номер один для економіки України. Йдеться не лише про впровадження енергоефективності у житловому секторі, а про прийняття 27 Директиви ЄС у промисловості. Це дозволить не тільки заощадити енергоресури, а й зрости економіці країни щонайменше на 1%. Тому, запрошую міжнародних партнерів використовувати інвестиційні можливості України саме у цьому напрямку. Про це на Форумі «Зовнішьоінвестиційна програма ЄС» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Для нас важливі реформи, які впроваджуються в Україні третій рік поспіль і вже мають конкретні результати. Їх втілення відбувається за системної підтримки наших міжнародних партнерів —  ЄС, Світового банку, ЄБРР, ЄІБ, IFC, EBA. Я дякую за допомогу і підтримку  цих реформ – децентралізації, енергоефективності, реформ антикорупційних органів та публічного сектору», — зазначив Геннадій Зубко.

«Окремо наголошую на децентралізації, яка є ментальною реформою для України, і наближає систему менеджменту до європейських країн. Вже сьогодні в країні завдяки реформі працює 730 управлінських команд, які готові залучати інвестиції. Але з іншого боку, найбільш актуальною загрозою на сьогодні є втрата трудового ресурсу. І тому, реформа децентралізації, яка змінює якість життя українців, послуг, інфраструктури є дуже важливою. Вона дозволить залучити бізнес, інвестиції до розвитку громад, а отже втримати людський ресурс», — наголосив він.

«Переконаний, що нові інвестиційні можливості України сьогодні розкриваються через ключові реформи – енергоефективність та децентралізацію. Європейські інвестиційні плани можуть бути пов’язані саме з цими реформами. Інвестори і бізнес зацікавлені у підсиленні кадрового потенціалу країни. І ми готові співпрацювати в цьому напрямку для зміцнення комунікації між місцевим самоврядуванням, Урядом і бізнесом», — підкреслив урядовець.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua