Впровадження телемедицини у сільських амбулаторіях суттєво зменшить смертність від інфаркту, діабету та астми, — Зубко

«СТАРТ 2018 РОКУ» — саме таку номінацію можна справедливо дати Ініціативі Президента України «Доступна медицина» у сільській місцевості. Ключовим у цій реформі є можливість впровадити абсолютно нову якість первинної медичної допомоги на селі, що дозволить зменшити вдвічі кількість летальних випадків від найпоширеніших хвороб.

Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні в українських селах, як і по всій Україні, смертність майже вдвічі перевищує народжуваність. Головними трьома нозологіями, де ми маємо найвищий показник є кардіологія, пульмонологія, ендокринологія. В сільській місцевості щорічно діагностується понад 15 тис інфарктів, понад 45 тисяч  — по  Україні і 15% з них завершуються смертю. Близько 1,7 млн людей в Україні хворіють бронхіальною астмою, яка є 4 причиною смерті в світі, з них понад 564 тис у сільській місцевості. Невтішна ситуація і з цукровим діабетом. Ми маємо понад 3,5 млн дорослих хворих на цукровий діабет, смертність від якого серед трьох основних нозологій. Тому нашим невідкладним завданням є зменшення смертності за цими трьома нозологіями», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, у 2018 році Мінрегіон спільно з МОЗ та місцевою владою виконали колосальну роботу зі створення мережі лікувальних закладів, з відповідними вимогами до приміщень, табелю оснащеності, автомобілів.

«У всіх регіонах розпочалося будівництво 517 нових сільських амбулаторій, 10 з яких вже введено в експлуатацію на Кіровоградщині. Лідерами з впроваження нового будівництва є Кіровоградшина, Дніпропетровська, Рівненська, Луганська, Миколаївська та Хмельницька області. Та головне — ми починаємо пілотні проекти з впровадження телемедицини в амбулаторіях, і вже маємо хенд-бук, розроблений за підтримки наших колег зі Світового банку. Саме її впровадження у сільських амбулаторіях дозволить суттєво зменшити смертність від інфаркту, діабету та астми», — заявив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua