Вже 145 будівель, з яких 44 житлових будинки, отримали перші енергетичні сертифікати, — Зубко

Про це в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» наголосив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Я гордий тим, що Україна, нарешті, за 27 років незалежності, отримала перших сертифікованих енергоаудиторів. Сьогодні у цей процес включено 43 вузи, які готують та на іспитах перевіряють, чи може спеціаліст проводити енергоаудит та обстеження інженерних систем будинків. Наразі близько 600 людей отримали сертифікат, і вже 145 будівель пройшли першу сертифікацію, у тому числі перші 44 житлові будинки, 27 ОСББ отримали енергетичний сертифікат, який показує, в якому стані будинок, скільки він споживає, і який комплекс енергоефективних заходів потрібно впровадити», — заявив Геннадій Зубко.

Одночасно він наголосив на тому, що запуск енергетичної сертифікації будинку має не тільки забезпечувати власне обстеження та аудит, а ще й передбачати надання рекомендацій. Та визначати, що саме потрібно змінити в конструкціях, в інженерних системах, в системах енергопостачання. За словами Віце-прем’єр-міністра, найголовнішим є те, що підпис енергоаудитора накладає відповідальність за надання рекомендацій.

«Це дуже важливо, адже за результатом моніторингу, енергоаудитор може бути позбавлений кваліфікаційного атестату, якщо його рекомендації не дають результату. Це перший крок. Наступним кроком, як і в будь-якій європейській державі, стане майнова відповідальність саморегулівної організації, яка буде створена на цьому ринку — асоціації енергоаудиторів», — підкреслив Зубко.

За його словами, на жаль, закону про саморегулівну організацію в Україні поки що немає, хоча він дуже потрібний. І спілка архітекторів, і спілка технічного нагляду, проектантів, конструкторів, енергоаудиторів, які реалізують свої професійні компетенції через сертифікат, повинні мати майнову відповідальність. Тому, наразі Мінрегіоном напрацьовується рішення щодо страховки кожного сертифікату та впровадження фінансової відповідальність за наданий сертифікат.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України