Японія надає 2,82 млн долл на проекти з відновлення Сходу, – Зубко

Уряд Японії надає Україні $2,82 млн для задоволення гуманітарних потреб, підтримки вразливих верств населення та відновлення східних областей. Про це повідомив під час спільної прес-конференції Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, Надзвичайного і Повноважного посла Японії в Україні Такаші Кураі та Координаторки системи ООН в Україні Оснат Лубрані.

«Японія – стратегічний партнер України, який системно нас підтримує. Ми говоримо не тільки про технічну допомогу, яка надається вже багато років Урядом Японії, а й про кредитні кошти та макрофінансову підтримку. В першу чергу я говорю про кредит у розмірі 1,1 млрд долл, який був наданий у 2015 році, на модернізацію Бортницької станції аерації (БСА). Це величезний проект, де залучені дуже класні, амбітні технології, інновації, і найголовніше – створено прекрасні фінансові умови. Адже, кредит на 40 років, з канікулами у 8 років, дав можливість ефективно впроваджувати потужний інвестиційний проект. Також, починаючи з 2014 року, було надано 400 млн долл макрофінансової допомоги. Це кредитні кошти, які надійшли до бюджету України для фінансової стабілізації», наголосив у своєму виступі Геннадій Зубко.

Крім реалізації масштабних інфраструктурних проектів, за словами урядовця, Україна також має дуже суттєву підтримку Уряду Японії щодо підтримки територіальної цілісності України і відновлення миру на Донбасі.

«З початком російської агресії на Сході, Україна отримала підтримку Уряду Японії як щодо забезпечення територіальної цілісності, так і впровадження інфраструктурних проектів і підтримку вразливих верств населення східних областей. І я окремо хочу подякувати всім агенціям системи ООН в Україні, які безпосередньо беруть участь у реалізації цих проектів на місцях. У цій співпраці і полягає ефективність реалізації таких проектів», – підкреслив Зубко.

У своєму виступі Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Такаші Кураі наголосив, що Японія активно підтримувала Україну ще з часів набуття незалежності у її спробах реформувати країну та провести демократизацію.

«Ми здійснювали підтримку вашого економічного розвитку на двосторонній основі. Ми це робили у співпраці з міжнародними організаціями і членами Великої Сімки. Допомога Японії охоплює великий спектр напрямків – від інфраструктурних проектів і розвитку транспортної комунікації, до охорони здоров’я та інших сфер», – зазначив пан Кураї.

За його словами, сукупний обсяг фінансування з часів незалежності України склав 3,1 млрд долл. А з часу Революції Гідності, після подій на Майдані, підтримка тільки посилилась і зараз вона становить 1,87 млрд долл.

«Ця підтримка, яку надає Уряд Японії, є надзвичайно важливою для того, щоб змінити ситуацію на Донбасі. З 2015 року ООН, за допомогою коштів наданих Японією, змогла відновити понад 30 соціальних об’єктів та іншої інфраструктури. Це мости, насосні станції, лікувальні заклади, реабілітаційні центри, школи. У цьому ж році, у рамках допомоги, передбачені гранти для малого та середнього бізнесу на створення стартапів. Також ми плануємо провести ремонти будівель для тих, хто повернувся, і для жителів поселень, розташованих вздовж лінії розмежування», – наголосив Оснат Лубрані, Координатор системи ООН в Україні, Гуманітарний координатор.

Зазначимо, що наданий Урядом Японії транш у розмірі 2,82 млн долл буде спрямовано на задоволення гуманітарних потреб, підтримку вразливих верств населення, відновлення східних областей України та закупівлю медичного обладнання для госпіталю Міністерства оборони.

Допомога надаватиметься в рамках чотирьох проектів, які впроваджують агентства системи ООН в Україні, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС).

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України