За 4 роки кількість ОСББ зросла у 2,5 рази, до 33 тисяч, — Зубко

За 4 роки кількість ОСББ зросла у 2,5 рази, з майже 14 тис до 33 тисяч. Результат 2018 року — плюс 1850 ОСББ. Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«З прийняттям 417 закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ми позбавили мешканців диктату ЖЕКів та дали можливість самостійно вирішувати долю власного будинку, мати спільну власність, ефективно нею управляти. І це спрацювало, сьогодні вже 33 тис ОСББ. Лідерами у цьому процесі є Дніпропетровська, Львівська, Донецька, Одеська та Запорізька області», — заявив Віце-прем’єр-міністр.

За словами Геннадія Зубка, окрім скасування монополії ЖЕКів, було впорядковано і відносини щодо управління багатоквартирними будинками, а також між споживачами та виконавцями комунальних послуг. А впроваджуючи закон про комерційний облік теплової енергії, людям була дана можливість не просто обліковувати енергоспоживання, а й управляти ним за рахунок встановлення будинкових лічильників. Щодо старих будинків, монополістів було зобов’язано брати лічильники на абонентський облік.

«Наразі лічильниками оснащено 77,5% житлових багатоквартирних будинків  і 77,7% нежитлових будівель. В 2014 році цей показник був 37%», — зазначив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua