За підтримки GIZ вперше здійснений енергоаудит міністерства, — Мінрегіон

Мінрегіон першим серед інших міністерств та відомств провів енергоаудит будівель міністерства. Енергоаудит здійснювався за допомоги Проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Про це на своїй сторінці у FB написав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами зустрічі з представниками GIZ. «Сьогодні намітили план дії по отриманим рекомендаціям з модернізації огороджувальних конструкцій та інженерних мереж будівель. Завдяки проведеним енергоефективним заходам, Мінрегіону вдасться скоротити загальне річне споживання теплової енергії на понад 100 кВт/рік. Вважаю, що за цим прикладом мають слідувати й інші відомства державних і муніципальних органів влади. Це економія, за яку варто боротися!», — наголосив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що після підписання у Вашингтоні Урядом Німеччини, ЄС та IFC (International Finance Corporation) спільного фінансування мультидонорського фонду щодо енергоефективності, на зустрічі з колегами з GIZ та Міністерства економіки Німеччини були окреслені подальші кроки та цілі співпраці.

«В першу чергу, це імплементація закону України «Про енергетичну ефективність будівель», навчання та сертифікація енергоаудиторів у ВНЗ, підвищення кваліфікації працівників Фонду енергоефективності, імплементація директив ЄС з енергоефективності  у житловому, державному та муніципальному секторах, транспорті, промисловості», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець подякував міжнародним партнерам — ЄС, IFC та Уряду Німеччини за допомогу і постійну підтримку реформ в Україні.

Нагадаємо, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH є компанією, що належить Уряду Федеративної Республіки Німеччина. Компанія працює по всьому світу і пропонує ефективні рішення для політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку в глобалізованому світі, а також підтримує процеси комплексних реформ і перетворень. Пріоритетними напрямками німецько-української співпраці є сталий економічний розвиток і підвищення енергоефективності.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua