За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в Новоборівській ОТГ з’явився освітній об’єкт у новому образі

Процес об’єднання, співпраця між громадами сіл у нинішній Новоборівській селищній ОТГ Хорошівського району розпочався ще задовго до початку впровадження реформи. На сьогодні громада об’єднує 18 населених пунктів та має населення близько 10 тис. осіб.

Зведений бюджет 2015 року (до об’єднання) громади становив близько 3,5-4 млн грн. На сьогоднішній день на стадії формування затверджений бюджет – 23,5 млн грн. Крім того, з державного бюджету та ДФРР громада змогла залучити ще 11 млн грн.

Цього року громада отримала 4 677,5 тис. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 №200. Отримані кошти спрямовано на:

  • будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям в смт Нова Борова;
  • реконструкції котельні Кропивнянської ЗОШ I-III ступенів;
  • розроблення містобудівної документації;
  • придбання сміттєзбирального автомобіля;
  • капітального ремонту доріг по вул. Незалежності в смт Нова Борова та ін.

Крім того, за рахунок коштів ДФРР передбачено видатки у розмірі 6209,275 тис. грн. на реконструкцію Новоборівської гімназії

За словами Григорія Рудюка, вже сьогодні потрібно думати про майбутнє. Тому громада бере участь у різноманітних міжнародних проектах, навчає своїх представників навіть за кордоном, аби вони були сповнені новими ідеями та націлені на результат.

Проекти, які реалізовуються у громаді, дозволяють її жителям вже сьогодні відчути результати децентралізації, адже всі вони направлені для покращення життя людей. Це і реконструкції навчальних закладів, соціальних об’єктів, ремонт доріг, нові котельні, європейський спортивний майданчик тощо.

Так, наприклад, у 2015 році було реконструйовано та відкрито Центр розвитку дитини «Казка» в смт Нова Борова. Вартість реконструкції склала 1,5 млн грн за кошти ДФРР та місцевого бюджету. Тут було проведено утеплення фундаменту, замінено усі вікна та двері на енергозберігаючі, утеплено зовнішні стіни, влаштовано систему водовідводу з покрівлі будівлі, проведено термосанацію.

Всі ці заходи дозволять у майбутньому громаді економити кошти на енергоносії на 30%.

«Ми сподіваємося, що наша робота принесе результати – люди будуть бачити покращення та залишатися на своїй землі, створювати сім’ї і народжувати дітей. Це буле найкращим показником розвитку», – зазначив Григорій Рудюк.