Забезпечення населення якісними послугами – відповідальність органів місцевого самоврядування, — Едуард Кругляк

Забезпечення якісними послугами в регіонах, як-то налагодження теплопостачання, водопостачання та водовідведення, вирішення проблем із сміттям, благоустрій територій, тарифна політика ліцензіатів ОМС – це відповідальність органів місцевого самоврядування.

Про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час зустрічі з журналістами з Миколаївської та Донецької областей.

Відповідаючи на запитання журналістів з Донецької області щодо водозабезпечення, Едуард Кругляк зазначив, що наразі прийнято Регіональну цільову Програма реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Донецької області. «Під час наради у Краматорську ми розглянули реалізацію заходів Програми зі стабілізації водопостачання у Донецькій області. Їх потрібно виконувати. Кошти для виконання є», — наголосив він.

Щодо якості питної води в Україні, заступник Міністра зазначив, що на сьогодні Мінрегіон спільно з народними депутатами напрацював зміни до закону «Про питну воду та водопостачання», який має виправити ситуацію із питною водою. Проект Закону зареєстровано у Верховній Раді України.

Регіональні журналісти не оминули питання проблеми зі сміттям. Едуард Кругляк зазначив, що для вирішення цього питання вже підготовлено маршрутну карту. «Наразі діє схвалена Урядом Національна Стратегія управління відходами в Україні до 2030 року, яка запроваджує європейські принципи поводження із усіма видами відходів. Вже розроблені інвестиційні пропозиції щодо будівництва сміттєпереробних заводів. Відповідальне рішення мають прийняти органи місцевого самоврядування», — зазначив Едуард Кругляк.

Він також підкреслив, що на сьогодні встановлюють тарифи на комунальні послуги НКРЕКП та органи місцевого самоврядування.

Під час зустрічі журналісти також отримали ґрунтовне роз’яснення щодо введення в дію нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Довідково

Зустріч відбулась у рамках прес-туру редакторів та журналістів Миколаївської та Донецької області до м.Києва, організованого Українським кризовим медіа-центром.

Джерело: www.minregion.gov.ua