Завдяки децентралізації громади отримали всі необхідні послуги на місця, — Зубко

Раніше за усіма послугами потрібно було їхати в район. А тепер, за рахунок реформи децентралізації навпаки — послуга наближається до людей. Ми передаємо повноваження на громади, які створюються на базовому рівні. У громаді передбачені і адміністративні сервіси, і освіта, і охорона здоров’я, делеговані державою. Тобто практично все те, що було колись в районі, сьогодні наближено до громади. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.net» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Людям вже не потрібно їхати в район за якоюсь довідкою. Їм потрібно звернутися до місцевого ЦНАПу й отримати всі адмінпослуги, в тому числі і соціальні. За нашою методикою ЦНАП повинен бути не далі, як 25 км від людини, в 30-хвилинній доступності. А раніше до райцентру інколи потрібно було їхати 50 чи 60 км», — підкреслив урядовець і повідомив, що зараз ЦНАПи при райдержадміністраціях вже менш ефективні, ніж ті, що створені в громадах.

«Тому що громада може і оплату праці поставити, і забезпечити програмним забезпеченням за допомогою нашої інформаційної системи «Вулика» краще, і, найголовніше — громада ще на цьому і заробляє. Минулого року місцеве самоврядування заробило 2,3 млрд на послугах», —  наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, з реформою децентралізації люди мають змогу отримати всі послуги на місці. Станції поліції або поліцейські відділення будуть в громаді. Рятувальна служба, первинна медична допомога, якісні школи і дитячі садочки. Практично весь спектр послуг, який потрібен людині.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України