ЗДП «Кремнійполімер» має негайно звернутись до місцевої влади щодо утилізації небезпечних відходів, — Провоторов

Керівництво Запорізького державного підприємства «Кремнійполімер» має негайно звернутись до ОДА і органів місцевого самоврядування з метою проведення термінових заходів щодо здійснення екологічного аудиту у відповідності до вимог ст. 12 ЗУ «Про екологічний аудит». А також утилізації небезпечних речовин, які зберігаються на території ДП (відповідно до закону «Про об’єкти підвищеної безпеки» та п.п. 4,5,7 ст. 85 закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).

Про це наголосив начальник Відділу управління державною власністю Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Олександр Провоторов за результатами проведеної 11 липня наради в Запорізькій облраді за участі керівництва Управління СБ України в Запорізькій області, директора ЗДП «Кремнійполімер», представників ДСНС та обласного управління екології.

За його словами, ЗДП «Кремнійполімер» тривалий час знаходиться в стадії банкрутства та жодним із арбітражних керуючих періоду 2016-2018 років не вчинено всіх передбачених ст. 28 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заходів, у зв’язку з чим, на території підприємства до сих пір зберігаються особливо небезпечні речовини, що містять хлор, в кількості майже 561 тонна.

«Мінрегіон неодноразово зверталось до Мінприроди, Запорізької ОДА і арбітражного керуючого майном ДП з метою вирішення питання щодо утилізації небезпечних речовин. Але жодних дій за період з липня 2017 року по сьогодень, не було вчинено. Наразі ситуація потребує конкретних невідкладних заходів з ліквідації залишків хлоровмісних речовин і міністерство зі свого боку вживатиме дії для запобігання негативних наслідків для ЗДП «Кремнійполімер», — зазначив Олександр Провоторов.

Нагадаємо, Відділом управління державною власністю при проведенні моніторингу фінансово-господарської діяльності ЗДП «Кремнійполімер», яке належить до сфери управління Мінрегіону, виявлено незаконну діяльності керуючого санацією, введеної у 2013 році господарським судом Запорізької області по справі № 12/58/09 на ЗДП «Кремнійполімер». Зокрема, виявлено, що за час здійснення керуючим санацією ДП своїх повноважень, останнім, зловживаючи своїм становищем, вчинялись дії в інтересах третіх осіб з метою подальшої передачі державного підприємства приватним комерційним структурам. Також умисно ігнорувались заходи з відновлення платоспроможності ЗДП «Кремнійполімер» та нарощувалась кредиторська заборгованість, що завдало істотної шкоди та спричинило тяжкі наслідки, які виражаються у матеріальних збитках державі в особі Мінрегіону, як органу управління державного підприємства, на суму 140 686 000 (сто сорок мільйонів шістсот вісімдесят шість тисяч) гривень.

У зв’язку із виявленням зазначених фактів, Відділом управління державною власністю зібрані матеріали, що підтверджують вчинення керуючим санацією ЗДП «Кремнійполімер» злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, та направлено до правоохоронних органів Заяву про вчинення кримінального правопорушення. Подія та обставини на даний час досліджуються органами досудового розслідування в рамках кримінального провадження від 10.11.2016 № 12016080000000320, внесеного до ЄРДР за фактом зловживання посадовими особами ЗДП «Кремнійполімер» своїм службовим становищем в інтересах тих самих третіх осіб, в інтересах яких вчиняв незаконні дії арбітражний керуючий.

Після визнання Мінрегіону потерпілим на підставі заяви Відділу, в рамках даного кримінального провадження, буде подано цивільний позов з метою відшкодування збитків, завданих державі незаконними діями службових осіб.

Крім цього, встановлене Відділом саботування керуючим санацією ЗДП «Кремнійполімер» своїх обов’язків та невчинення санаційних заходів, в тому числі у частині оздоровлення державного підприємства та відновлення платоспроможності, буде використано як одна з правових підстав для повернення ЗДП «Кремнійполімер» до процедури санації із процедури ліквідації, відкритої Постановою господарського суду Запорізької області від 30.11.2016 по справі № 12/58/09, що дозволить в подальшому сприяти відновленню діяльності важливого суб’єкту господарювання державного сектору економіки.

ФОТО на сайт - согласовано с Провоторовым

Джерело: www.minregion.gov.ua