«Житлові приміщення для ВПО»: Протягом 2021-2022 років понад 700 сімей отримають пільгові кредити на житло

У межах проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» 700 сімей отримають пільгові кредити на житло. Наразі 206 сімей вже оформили пільгові кредити на житло, у процесі опрацювання 103 заяви кандидатів-переможців. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська під час перемовин у рамках співробітництва для розвитку між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина.

«Ми вдячні Уряду Німеччини та банку розвитку KfW за підтримку та співпрацю у проєкті “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб” в Україні. Проєкт є надзвичайно важливим. Адже через збройну агресію Російської Федерації тисячі людей були вимушені покинути свої домівки і розпочинати життя спочатку в інших містах нашої держави. За пів року, від старту проєкту, до нас надійшло понад 25 тисяч заяв на участь. З них відібрано 700 кандидатів, які протягом двох років отримають пільгові житлові кредити. Водночас 206 родин вже оформили пільгові кредити на житло у межах цього проєкту», — зазначила Наталія Козловська.

Зазначимо, проєкт реалізується у межах Угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Було проведено 4 відбори, в результаті яких відібрано 700 переможців з числа кандидатів, що отримали право оформити кредит на житло під три відсотки річних. До кінця поточного року планується проведення ще одного такого відбору.

Для забезпечення контролю і прозорості процедура відбору здійснювалась за участю представників Мінреінтеграції, Імплементаційного консультанта і Держмолодьжитла. Процес відбору транслювався онлайн.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб.

Довідково

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заснований Кабінетом Міністрів України. Міністерство розвитку громад та територій є уповноваженим органом управління Фонду.

Кредитну програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» реалізовують спільно Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кредитна Установа для Відбудови KfW, Франкфурт-на-Майні та Держмолодьжитло. Отримувачем коштів є Мінреінтеграції, виконавцем проєкту – Держмолодьжитло.

За умовами програми, кредити ВПО надаватимуть на термін до 20 років під 3 відсотки річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.

Запис «Житлові приміщення для ВПО»: Протягом 2021-2022 років понад 700 сімей отримають пільгові кредити на житло вперше з’явився Мінрегіон.