Житомирщина — лідер реформи з децентралізації, — Зубко

Житомирщина — лідер реформи з децентралізації і в першу чергу, по якісним показникам. Область має найбільшу кількість територій, покритих ОТГ, і найбільшу кількість людей, які проживають в них. По-друге, немає жодного району, де не було б створено об’єднаної громади. Про це під час спілкування з журналістами у Житомирі повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Реформа децентралізації сьогодні наочно показує як змінюється інфраструктура міст: транспортна, житлово-комунальна і соціальна. І такі зміни насамперед залежать від можливостей. Тільки за січень-серпень 2018 року місцеві бюджети збільшилися на 28 млрд грн – до майже 149 млрд грн. І така позитивна динаміка приросту бюджетів спостерігається з року в рік. Але, для нас важлива матеріалізація цих коштів в конкретні проекти. На прикладі Житомира – це міська гімназія №3, дитячий садочок №58, реконструкція вулиці Михайлівської, фонтану, благоустрій вулиць тощо. Це саме той ефект від децентралізації, які щодня мають бачити мешканці своїх міст», — наголосив Геннадій Зубко.

Сьогодні Житомир святковий. Саме в цей день місто святкує 1134-ліття.

«Зі святом, Житомир! Хочу привітати ініціативне, патріотичне, творче, наукове, молоде, креативне і, саме головне – спортивне місто зі святом! Житомир завжди був надихаючим і завжди був лідером як у реформі децентралізації і енергоефективності, так і в інших напрямках – освіті, охороні здоров’я тощо. Сьогодні громада Житомира святкує. Люди зустрічаються, спілкуються між собою і обговорюють не тільки результати зробленого, а й планують своє майбутнє і майбутнє міста. Це є по-справжньому європейським містом! Зі святом! Святкуємо разом!», — наголосив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

Джерело: www.minregion.gov.ua